![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 13693401
*
nr 1369 3401
Carl-Henning Pedersen
(1913-2007), Danmark
Färglitografi, Paris. Signerad, numrerad 96/150, daterad 1983. Motivet: 76x57 cm
Carl-Henning Pedersen, dansk målare och grafiker född 1913, död 2007.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 december 2020
kl 20:51:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/12 18:53:10
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Carl-Henning Pedersen
Carl-Henning Pedersen, dansk målare och grafiker född 1913, död 2007.
Läs mer om Carl-Henning Pedersen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl-henning pedersen danmark dansk dansk design danska danskt europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad norden skandinavien
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:10
-
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:49
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:08
*
Carl-Henning Pedersen
Carl-Henning Pedersen, dansk målare och grafiker född 1913, död 2007.
Läs mer om Carl-Henning Pedersen
nr 1369 3401
Carl-Henning Pedersen
(1913-2007), Danmark
Färglitografi, Paris. Signerad, numrerad 96/150, daterad 1983. Motivet: 76x57 cm
Carl-Henning Pedersen, dansk målare och grafiker född 1913, död 2007.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 december 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/12 18:53:10 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Carl-Henning Pedersen
Carl-Henning Pedersen, dansk mÃ¥lare och grafiker född 1913, död 2007.Läs mer om Carl-Henning Pedersen
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl-henning pedersen danmark dansk dansk design danska danskt europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad norden skandinavien
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:10 -
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:49 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:08